Jak správně vybrat přečerpávací jímku

První otázka je, zda potřebujete odpadní vody čerpat. Pokud nemáte možnost je jednoduše vypustit do kanálu např. kvůli převýšení, bude potřeba se poohlédnout po přečerpávací jímce.

Pojďme si ve 3 krocích říct, jak vybrat tu správnou čerpačku.

 1. Do jakého typu kanalizace budu přečerpávat?
  U správce kanalizace zjistěte, jaký typ kanalizace je ve vaší obci použit. Zda gravitační nebo tlaková. Pokud není zřejmé, kdo je správcem kanalizace, obraťte se na místní obecní úřad, který vám tuto informaci poskytne.
  Naše přečerpávací šachty nabízíme s vystrojením do gravitační i tlakové kanalizace.
 2. Jaký typ čerpacího systému potřebuji?
  Důležitá otázka, na kterou je potřeba znát odpověď pro konečný výběr vystrojení přečerpávací jímky.
  Nabízíme 2 typy:
  • Do gravitační kanalizace – jednoduše se jedná o přečerpání odpadních vod do běžné kanalizace. Na první pohled je to snadné, ale volba vystrojení záleží na převýšení a vzdálenosti, kde budete vody čerpat, ale také třeba i na způsobu zaústění do kanalizace.
  • Do tlakové kanalizace – zde nemůžete v žádném případě použít běžné kalové čerpadlo, ale je nutné použít speciální čerpací systém. Abyste nemuseli improvizovat, nabídneme vám celý systém od A do Z.
 3. Máte spodní vodu?
  Všechny přečerpávací jímky z naší nabídky jsou vhodné do většiny typů terénů.
  • Samonosná varianta je vhodná do suchého prostředí a čerpačku můžete umístit na pozemku či zahradě kdekoliv vám to vyhovuje. A to vše snadno svépomocí.
  • Pokud ji potřebujete umístit do vjezdu či příjezdové cesty ke garáži doporučujeme ji vybavit zátěžovým poklopem a jímku obetonovat.
  • Je v podloží jíl nebo spodní voda? Pokud se ale v podloží může vyskytovat voda, musíte buď provést nákladná stavební opatření nebo použít čerpačku přímo určenou do spodní vody, např. z řady EXTREME od firmy SINEKO.

Na závěr ještě pár tipů, které je dobré vědět:

 • hodí se mít čerpačku vybavenou signalizací poruchy
 • čerpačku do gravitační kanalizace zvládnete zapojit sami, do tlakovky budete potřebovat elektrikáře
 • pro instalaci kabelů a vystrojení je důležité mít šachtu vybavenou příslušnými prostupy

Váš konkrétní záměr s vámi rádi probereme telefonicky a poradíme.